Nasz Internat

 

INTERNAT – „NASZ DRUGI DOM”

 

Internat to  miejsce między domem rodzinnym a szkołą, tutaj toczy się życie wychowanków z SOSW nr 2 w Przemyślu. To wyjątkowe, miejsce, w którym zawiera się nowe, ważne znajomości, które uczy wyjątkowych cech charakteru, gdzie  przygotowuje się do zajęć, odrabia lekcje, rozwiązuje zadania, czyta książki, dojrzewa.

Nasz internat to namiastka domu; wspaniali wychowawcy, którzy zastępują rodziców i koleżanki, z którymi znajomości i przyjaźnie trwają długie lata. Miejsce, gdzie wychowawcy dyskretnie towarzyszą dorastaniu. To sztuka bycia w grupie, uczenie się kompromisu, dzielenia się nawzajem. Tu powstają przyjaźnie i więzi na całe życie – te, które budują emocjonalne wnętrze.

Głównym celem internatu jest wzmacnianie poczucia własnej wartości, wiary we własne siły i możliwości, rozwijanie umiejętności osobistych, rozwijanie kompetencji społecznych jako zdolności kształtowania własnego rozwoju oraz autonomicznego i odpowiedzialnego uczestnictwa w codziennym życiu. Tutaj promowane są zasady zdrowego stylu życia i zdrowego, racjonalnego odżywiania, odpowiedniej aktywności fizycznej, umiejętności radzenia sobie ze stresem, bezpieczeństwo i higiena. Duży nacisk kładziony jest na kształtowanie postaw dbałości o stan własnego zdrowia fizycznego i psychicznego, w tym profilaktyka uzależnień  i chorób cywilizacyjnych, zrozumienie, czym jest zdrowie, od czego zależy, jak należy o nie dbać, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.

Nasz Internat jest  nowoczesny, wspaniale wyposażony w wygodne meble, komputery, telewizory i inne sprzęty multimedialne.

Sypialnie są dwu, trzy lub czteroosobowe, bardzo estetyczne, kolorowe i urocze. W dużych świetlicach mamy rewelacyjny, nowoczesny sprzęt audiowizualny, który można wykorzystywać przy różnych okazjach i uroczystościach, oraz stoły bilardowe i do tenisa stołowego.

Wielkim atutem internatu jest nowoczesna kuchnia i stołówka gdzie serwowane są doskonałe posiłki, dobierane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia i pełną starannością pań kucharek.

 

Na skróty