kl. 1 Tż

Technikum Nr 2

Zawód: Technik żywienia i usług gastronomicznych

klasa 1 Tż

wychowawca klasy: mgr Agnieszka Wiatrowska

 

Pełni entuzjazmu i chęci rozpoczynamy naukę w klasie pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych. Będziemy uczyć się planować i organizować żywienie, nie tylko w zakłada żywienia zbiorowego, ale także w naszych rodzinach oraz racjonalnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia dla nas samych.

Szeregi klasy zasilają:

Amelia - pełna optymizmu i chętna do pomocy,

Julia - marzycielka i miłośniczka filmów,

Laura - pracowita i świetnie robiąca portrety telefonem,

Kacper - dobrze odnajdujący się w terenie przewodnik,

Mateusz - zawsze uprzejmy i chętny do występów artystycznych.

Każdy z nas jest inny, jednak każdy wyjątkowy i na pewno wniesie do klasy coś ciekawego. Wspólnie będziemy odkrywać ciekawostki kulinarne oraz zakamarki jakie kryją się w świecie kuchni. Razem tworzymy klasę, która przy wspólnym działaniu i zaangażowaniu może zdziałać cuda kulinarne. Wiemy, że bez szkoły nie da się osiągnąć sukcesu w technikum nauka to zdecydowanie nie tylko wiedza teoretyczna ze szkolnej ławki i tablicy, dlatego podczas zajęć praktycznych w bardzo dobrze wyposażonej pracowni gastronomicznej będziemy nabywać umiejętności oceny jakości surowca, przechowywania żywności, przygotowywania potraw, dań zimnych i gorących i smacznych deserów. Przygotowywanie produktów i stanowiska pracy, obsługi profesjonalnego sprzętu gastronomicznego.  

Mam nadzieje, że dalsza nauka w SOSW nr 2 będzie dla Was owocna, przyniesie satysfakcję ze spełniania marzeń zawodowych i kulinarnych, a także dużo uśmiechu na co dzień w pokonywaniu większych i mniejszych górek szkolnych czego z całego serca Wam życzę!

Wasza Pani wychowawczyni

 

Na skróty