kl. 6

Szkoła Podstawowa Nr 12

klasa 6

wychowawca klasy: mgr Małgorzata Kurasz

 

Jest nas TYLKO czterech, albo AŻ czterech….

Klasa 6 SP to czterech niepowtarzalnych chłopców: Miłosz, Dawid, Jurek i Kuba. Są różni jak cztery pory roku, ale w każdym z nich drzemie coś wyjątkowego.

Miłosz – bardzo energiczny, spostrzegawczy, ma szybki refleks i jest zainteresowany otoczeniem. Jest otwarty na kontakty z rówieśnikami i chętny do gier zespołowych. Lubi podróże, dobrze znosi wielogodzinne kołysanie na morzu i z pasją uprawia sport. Często przebywa w towarzystwie Dawida. Mają podobne zainteresowania turystyczne i sportowe. Przemierzanie wielu kilometrów busem lub pociągiem na zawody sportowe to dla nich żaden problem.

Dawid jest zrównoważony, koleżeński, gotowy pomagać innym, nie lubi konfliktów. Jest otwarty na przygody i nowe doświadczenia. Chętnie uczestniczy w różnych dodatkowych zajęciach, lubi gry komputerowe. Swoim spokojem i łagodnością pozytywnie wpływa na zespół klasowy.

Czarne kędziory, figlarne spojrzenie i częsty uśmiech to nikt inny jak nasz Jurek. To chłopak o dobrym sercu i nieprzeciętnej wyobraźni. Potrafi pięknie śpiewać i dobrze czuje się na scenie. Najczęściej pogodny, lubi zajęcia ruchowe, zdecydowanie bardziej preferuje i sprawdza się w działaniach praktycznych niż w teorii. Lubi rywalizować i osiągać sukcesy.

Kuba potrafi zadziwić swoim spokojem, opanowaniem i dystansem do wielu sytuacji. Koleżeński i przyjaźnie nastawiony do otoczenia jest lubiany przez swoich kolegów i przez dorosłych. Zwraca uwagę na detale. Chętnie podróżuje, poznaje wiele nowych miejsc i potrafi ciekawie o nich opowiadać. Perfekcyjnie orientuje się w swoich grach komputerowych, ulubionych programach, a układanie lego nigdy mu się nie nudzi. 

Chłopcy wspólnie tworzą dobry zespół klasowy. Potrafią razem pracować, bawić się i nawzajem sobie pomagać. W szkole i na wyjazdach zdobywają wiedzę, nabywają nowe doświadczenia. Uczą się rozwiązywać problemy i żyć w zgodzie z innymi ludźmi. Jak widać, są różni, ale mają wspólny cel: zdobywać wiedzę i umiejętności w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Na skróty