kl. 4

Szkoła Podstawowa Nr 12

klasa 4

wychowawca klasy: mgr Barbara Wajda

 

                     

„Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj ich do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano…” - Maria Montessori

 

Miłosz, Paweł, Jakub i Miłosz… Idealnie zgrany zespół, znają się doskonale, przeżyli wiele wspaniałych przygód, można powiedzieć, że stworzyli kwartet doskonały, gdzie wszystkie cztery nutki tworzą niezwykłą symfonie, a choćby bez jednej z nich, nie ma płynności muzycznej. Przed nimi kolejny etap edukacyjny, właśnie śmiałym krokiem wkroczyli do klasy IV Szkoły Podstawowej i są gotowi do niezwykłych wyzwań życiowych.

Nadszedł czas na kolejne lata przygody szkolnej, nowe przedmioty pozwolą poszerzyć horyzonty i nauczą umiejętności, wszystkie projekty pogłębią pasje i staną się szansa na odkrywanie wciąż czegoś nieodkrytego. Waszym Przewodnikiem, Ostoją i Podporą jednocześnie, będzie pani Basia, która zawsze służy radą i otwartym sercem. Odwołując się do cytatu powyżej, pozwoli Wam na zachowanie dziecięcej radości i wrażliwości, do pozostania takimi jakimi tylko Wy pragniecie pozostać…                                                         

Kochani czwartoklasiści życzymy Wam cudownie spędzonych lat w szkolnej ławce, wielu trwałych przyjaźni i nowopoznanych pasji. Niech każdy dzień w szkole dostarcza wielu kreatywnych wrażeń, niech drzwi edukacji z każdym rokiem otwierają się coraz szerzej, niech to co teraz trudne i niezrozumiałe staje się prostsze, a to co nieosiągalne będzie na wyciągnięcie ręki.                                                                                                        

Pamiętajcie, że lata szkolne to najpiękniejszy czas Waszego dzieciństwa, to moment, który możecie wykorzystać twórczo i mądrze. Teraz z każdym rokiem, coraz świadomiej zapisujecie swoje wciąż niezapisane karty historii, tworząc niejako podwaliny młodzieńczego życia, a my będziemy Wam wytrwale kibicować, pomagać i mocno trzymać kciuki.

 

Na skróty