kl. 1a

Szkoła Podstawowa Nr 12

klasa 1 a

wychowawca klasy: mgr Magdalena Dobrzańska

 

Młodzi Odkrywcy wyruszają w wyjątkową podróż …

 

Jan Paweł II powiedział: "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta."

I właśnie w tych oto słowach kryje się cała prawda o drodze młodego człowieka przez zawiłe korytarze wiedzy, nauki i poznawania otaczającego nas świata. Droga ta jest niebywałe inspirująca,  a zaczyna się w momencie przekroczenia cienkiej granicy pomiędzy zabawą a nauką, poznaniem a zdobywaniem.

Gabriel, Szymon, Stefan i Sebastian są teraz podczas wyjątkowej wyprawy, stają się odkrywcami, którzy muszą przejść przez kilka poziomów by dojść do celu. Są na najlepszej drodze by tego dokonać. Właśnie  wkroczyli do I klasy Szkoły Podstawowej i przygotowują się wytrwale do kolejnych wyzwań. 

Potrafią już wiele, ale doskonale wiedzą, że rzeczywistość stoi przed nimi z szeroko otwartymi dłońmi, pokazując im nieznane obszary i pozwalając osiągnąć  niezdobyte szczyty.

Każdy z czterech odkrywców ma swój sposób na osiągnięcie upragnionych marzeń. Stefan z uśmiechem na twarzy pokona wszelkie trudności, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Szymon nietuzinkową wrażliwością i empatią zdobędzie wytyczone cele.

Gabryś z błyskiem w oku i pogodną miną skruszy każdy lód w drodze do pragnień, a Sebastian użyje najtrafniejszej amunicji: uśmiechu na twarzy i niekończącej się kreatywności.  Taka drużyna zdarza się raz na milion, ale gdy nasi młodzi odkrywcy połączą swoje siły, sukces gwarantowany.

Tym wspaniałym poczynaniom przez najbliższe 3 lata będzie przygląda się Pani Madzia, która odkrywając przed naszymi młodymi bohaterami nieznane tajniki wiedzy, z błyskiem w oku będzie patrzyła na poczynania swoich dzielnych chłopców, nie kryjąc radości i wzruszenia.

Drodzy Pierwszoklasiści, trzymamy za Was kciuki! Niech każdy dzień w szkole pozwala zdobywać nową wiedzę i umiejętności, niech to co trudne staje się prostsze, to co niezrozumiale nabiera sensu, a to co skrycie uśpione budzi się do realizacji. Pamiętajcie, że czas spędzony w szkolnych ławkach jest jednym z najpiękniejszych w Waszym życiu, każde 45 minut lekcyjne nigdy później nie minie tak prędko jak teraz, a zawarte  przyjaźnie ukształtują fundamenty trwałych relacji międzyludzkich, pozostając już na zawsze w Waszych serduszkach.

 

 

Na skróty