Pszczółki

Logo_przedszkole_SOSW2_Przemyśl.jpeg

GRUPA PSZCZÓŁKI

wychowawca: mgr Iwona Norek -Tokarz

 

W naszym przedszkolu jest grupa „Pszczółek”, którą opiekują się wychowawczynie  Pani Iwona Norek – Tokarz, Pani Iwona Martyńska oraz pomoc Pani Brygida J.

Pszczółki to wesoła grupa, która miło i wesoło lubi spędzać ze sobą czas. To tu stawiają swoje pierwsze kroki w wielkim świecie, aby potem z uśmiechem na twarzy sprostać wszystkim wyzwaniom.  Bardzo lubią one różnego rodzaju zajęcia muzyczne, plastyczne oraz zabawy ruchowe organizowane na sali przedszkolnej lub placu zabaw, dzięki czemu uśmiech nie znika z ich dziecięcych twarzy.

Podczas pobytu w przedszkolu pszczółki poznają nowe piosenki, zabawy, spędzają wolny czas w kącikach zainteresowań. Tu każdy ich dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, specjalistycznymi oraz spacerem. To tutaj edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci czują się tu jak w domu i z łatwością zdobywają nowe umiejętności.

Nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy uśmiech i radosne odkrywanie otaczającego świata. Proponowane przez nas ciekawe i nowatorskie metody, pomoce sensoryczne, karty pracy, oraz programy multimedialne pomagają w rozwoju holistycznym każdego wychowanka. W pracy z dziećmi wykorzystujemy też elementy wielu atrakcyjnych metod min. Metoda Porannego Kręgu, Programy Aktywności Knillów, Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Klanzy, Logorytmiki, Komunikacji wspomagającej i  alternatywnej AAC, Metoda Bajkoterapii z elem. czytania uczestniczącego, Pedagogika Zabawy oraz metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborn.

Naszym głównym celem jest uśmiech, radość i dobre samopoczucie naszych kochanych przedszkolaków, bo to tu „uczymy się bawiąc, bawimy ucząc”.

 

 

 

Na skróty