„Tam, gdzie słowa nie wystarczają, zaczynają mówić instrumenty.”

To właśnie instrumenty opowiedziały naszym Uczniom piękną historię. Na sam koniec zimowego semestru grupa przedszkolaków oraz uczniowie klas 4a i 4b wybrali się szkolnym busem na muzyczną bajkę: „Czerwony kapturek”. Koncert odbył się w szkole muzycznej i od pierwszych dźwięków przeniósł dzieci w baśniowy świat.

Przedstawienie było niezwykłym połączeniem znanej historii dziewczynki w kapturku i jej babci z prezentacją różnorodnych instrumentów. Brzmienie i wygląd każdego z nich, podziwiać można było na scenie.

Muzyka na żywo okazała się czymś więcej niż tylko oprawą artystyczną — stała się lekcją wrażliwości, skupienia i kultury odbioru. Kontakt z muzyką wspiera bowiem rozwój psychiczny i fizyczny, pobudza wyobraźnię oraz pomaga kształtować estetyczną i emocjonalną wrażliwość młodego człowieka. To także piękna okazja do nauki zasad zachowania podczas wydarzeń artystycznych.

Wracaliśmy z uśmiechami na twarzy i – kto wie – może z nowymi muzycznymi marzeniami?

Na skróty