Mam talent

Najważniejsze to kochać to, czym się zajmujemy, a dzięki oddaniu i systematycznej pracy możemy przekuć swoje hobby w prawdziwy talent będący pasją, która czyni nasze hobby czymś dla nas wyjątkowym. Pasja motywuje do działania, dodaje skrzydeł i sprawia, że rozwijamy się w ukochanej nam dziedzinie emanując radością i poświęcając temu każdą wolną chwilę.

Zorganizowany 4 czerwca „Konkurs Talentów” pokazał, że w naszym Ośrodku mamy wiele pracowitych i utalentowanych uczniów, którzy swoim pasjom oddają się z radością i zaangażowaniem.

Konkurs otwierał występ dzieci z klas trzecich, które wspólnie zaśpiewały piosenkę o talentach, będącą doskonałym wprowadzeniem do tematyki organizowanego przedsięwzięcia.

Program podzielony był na występy dzieci ze szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przygotowali różnego rodzaju prezentacje swoich hobby, które pokazały jak wiele różnorodnych zainteresowań mają nasi wychowankowie.

Mali artyści prezentowali różne formy tańca, scenki aktorskie oraz deklamację wierszy. Nie zabrakło również ciekawej choreografii, kostiumów i rekwizytów, które dodatkowo urozmaiciły poszczególne wystąpienia.

Kolejno, pokaz swoich umiejętności dali uczniowie szkół ponadpodstawowych. W tym przypadku również mieliśmy okazję zobaczyć szeroki wachlarz prezentowanych talentów. Uczniowie wykonali grupowy taniec, grali na keyboardzie, recytowali wiersze, a także śpiewali utwory muzyczne. Pojawiła się również wystawa prac plastycznych czy prezentacja ekwipunku zapalonego entuzjasty wędkarstwa. Nie mogło również zabraknąć krótkiej historii Szymona Sokoła o jego pasji do szachów. Szymon nie od dziś odnosi sukcesy na tym polu, które otworzyły mu ostatnio drogę do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Serbii – trzymamy kciuki.

Wiedząc, jak wiele wysiłku i zaangażowania kosztowały naszych podopiecznych wszystkie występy, postanowiliśmy nagrodzić dzieci jednakowo. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z wygrawerowanym napisem „Mam talent” oraz moc słodyczy. Historia konkursu nie kończy się jednak na wręczeniu pamiątek, bowiem dla wszystkich dzieci biorących udział w przedsięwzięciu organizatorzy przygotowali moc atrakcji – niespodzianek.

Uroczystego charakteru nadawał konkursowi fakt obecności naszych przyjaciół z Ośrodka w Republice Południowej Afryki. Nasi goście z ciekawością oglądali emocjonujące występy, dzielili się wrażeniami, a także wzięli udział w wręczaniu medali wszystkim finalistom.

Pokaz talentów był wydarzeniem pełnym pozytywnych emocji, doświadczeń oraz czasem wspólnego dzielenia się tym, co dla nas najpiękniejsze. Tego dnia  celebrowaliśmy także Dzień Dziecka oraz Święto Rodziny. Zorganizowana uroczystość była ukoronowaniem współpracy całej społeczności naszego Ośrodka przy wsparciu rodziców naszych utalentowanych dzieci.

 

Na skróty