Wycieczka do Lublina

Kolejne piękne miasto „zdobyte” przez klasę 2 bk !!!

Lublin czyli Kozi Gród (w herbie miasta znajduje się koziołek) nazywany jest małym Krakowem. Znajduje się on w dziesiątce największych i najpiękniejszych renesansowych miast w Polsce. Wyjątkowa architektura, zabytkowe kamieniczki, klimat oczarowały nas już od pierwszych kroków.

Udało nam się w ten jeden dzień zobaczyć najciekawsze miejsca w centrum Lublina: Bramę Krakowską, Rynek Starego Miasta, Wieżę Trynitarską, Zamek, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela (na którą spadło podczas bombardowania w czasie II wojny - 10 bomb), Klasztor Dominikanów, Bramę Grodzką, Plac Litewski, Zaułek Panasa, Kamień Nieszczęścia. Spacerowaliśmy klimatycznymi  uliczkami, alejkami poznając historię miasta. Dowiedzieliśmy się, że dawno temu, Lublin był stolicą Polski.

Lublin to też smaczne jedzonko, bary, piekarnie, restauracje, urokliwe kafejki, które swoimi wypiekami i napojami zachęciły do konsumpcji. Pałaszowaliśmy aż nam się uszy trzęsły, bo byliśmy głodni (nie tylko wrażeń wzrokowych). Chłopcy spoglądali na piękne lublinianki, Zosia na … Kacpra, którym się opiekowała.

Podczas wejścia na wieżę widokową Łukasz przełamał swój klaustrofobiczny strach i w  nagrodę zachwycał się pięknymi widokami na szczycie wieży, podziwiał z kolegami Lublin z innej perspektywy; czego nie można powiedzieć o naszej pani, która podziwiała …. nas na wieży, stojąc u jej podnóża. Brawo Łukasz!

Obowiązkowe zdjęcia zatrzymujące beztroskie chwile, zakup pamiątek i powrót do Przemyśla!!! Miło podróżować z osobami, które się lubią, wspierają i motywują, dlatego ustaliliśmy, że musimy jeszcze we wrześniu też tak „rodzinnie” spędzić czas i pojechać do WARSZAWY!

 

Na skróty