Wycieczka klasy 2 do Krasiczyna

W poniedziałkowy poranek miłośnicy przyrody i historii wyruszyli w podróż blisko pięknego Przemyśla do Zespołu Zamkowo – Parkowego w Krasiczynie, otoczonego klimatem XVI – wiecznej rezydencji magnackiej, którą zamieszkiwały wielkie rody Rzeczypospolitej.

Jest to miejsce pełne ciekawostek. Przede wszystkim zauroczył nas rozległy park. Spacerując okazałymi alejkami rozpoznawaliśmy wiele egzotycznych i rodzimych gatunków drzew i roślin. Uczniowie zadawali mnóstwo ciekawych pytań, z zainteresowaniem zatrzymywali się i odczytywali na tabliczkach informacje o historii przyrody. Niejednokrotnie próbowali wspólnymi siłami objąć olbrzymie, wiekowe drzewa.

Podziw wywołała w nas najcenniejsza część parku: kolekcja drzew rodowych, upamiętniających narodziny kolejnych członków rodu – dębu dla syna, lipy dla córki. Śpiew różnych gatunków ptaków uprzyjemniał nam spacer po ścieżkach parku. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam piękny staw otoczony promenadą i naturalną polaną.

Ponadto szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudził piękny zamek, który kryje wiele tajemnic i zagadek. Po zapoznaniu się z historią zamku, ruszyliśmy na dziedziniec zamkowy, który w całości jest otoczony arkadowymi podcieniami. Podziwialiśmy okrągłe baszty pałacu – Boską, Papieską, Królewską i Szlachecką oraz przepiękne dekoracje przedstawiające sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów i sceny myśliwskie.

Wycieczka wypełniona była niezapomnianymi wrażeniami, ciekawostkami i wspaniałą zabawą w urokliwych zakątkach parku.

 

Na skróty