Kreatywna majówka pierwszoklasistów

Był czwartek, słońce ogrzewało zielone korony drzew, nieśmiało zaglądało do klasy I zachęcając do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu… Kto może oprzeć się takim walorom przyrodniczym, dodatkowo biorąc pod uwagę, że maj to przecież jeden z najpiękniejszych miesięcy w całym roku kalendarzowym.

Pani wychowawczyni po chwili zastanowienia, zapisuje temat na tablicy: „Lasy naturalnym filtrem powietrza”, nagle odwraca się do uczniów i mówi : „Kochani, dziś lekcja praktyczna w terenie. Ubieramy się i jedziemy na wycieczkę do malowniczego parku w Przemyślu. Tam sami zobaczycie ile dobra dają ludziom drzewa, jak rosną i jakie są ich ogromne korzyści dla całej naszej planety”.

Zaczyna się nasza kreatywna majówka. Zadowoleni wsiadamy do busa. Z uśmiechem i okrzykami euforii witamy Pana Marcina, który jak zawsze jest gotowy nadążać za naszymi pomysłami krajoznawczymi…

Ruszamy. Przemyski park wita nas przepiękną pogodą. Przechadzamy się alejkami, zażywamy świeżego powietrza, a pani tłumaczy czym są naturalne filtry powietrza. Szczególną uwagę przykuwają ozdobne tabliczki na których, dokładnie opisane są rodzaje drzew i historia ich powstania.

Taka lekcja jest na prawdę ciekawa. Przychodzi czas na drugie śniadanie. Pani rozkłada koc pod ogromnym trzystuletnim dębem i zaczynamy degustacje. Kanapeczki i gorąca herbatka na łonie natury smakują wręcz niebiańsko, koniecznie musicie spróbować sami. Na koniec w ramach lekcji wychowania fizycznego ruszamy w kierunku placu zabaw i tam dajemy upust naszym dziecięcym radościom. Czas płynie nieubłaganie szybko i pora wracać do Ośrodka, wsiadamy do busa i odjeżdżamy.

Lekcje praktyczne w terenie szalenie przypadły nam do gustu i już czekamy na kolejny blok tematyczny.