Majówka na wwrd

Słowo „patriotyzm” oznacza „miłość ojczyzny”. Wywodzi się z języka łacińskiego, od wyrazu „patrio”, który znaczy „rodzina”, „plemię”, „naród wywodzący się od wspólnych przodków. Przed nami majowe święta: 1 maja - Święto pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja -  Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

Obchody majowe stanowią doskonałą okazje do krzepienia ducha patriotyzmu i poszanowania symboli narodowych już od najmłodszych lat.

Wychowankowie i terapeuci z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka chcąc uczcić tak ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia, zorganizowali zajęcia poświęcone historii i obchodom majowych świąt.

Terapeuci nie tylko przybliżyli wiedzę na temat symboli narodowych, ale także wspólnie z dziećmi wykonali biało-czerwoną flagę, odśpiewując na koniec hymn narodowy.

Była to prawdziwa lekcja historii dla najmłodszych, którzy z ogromnym zaangażowaniem wyklejali barwy narodowe. Pamiętajmy, że na naukę nigdy nie jest za wcześnie, a kultywowanie tak ważnych idei patriotycznych warto zacząć jak najwcześniej.

 

Na skróty