Otwarcie nowego placu zabaw i sali kinowej

W wiosenny dzień 04 kwietnia odbyła się w Ośrodku radosna i kolorowa uroczystość. W obecności zaproszonych gości oraz społeczności  Ośrodka miało miejsce otwarcie zmodernizowanego Placu Zabaw. Symboliczną wstęgę przecięli: Pan Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Pan Sekretarz Miasta Dariusz Łapa, Pani Skarbnik Miasta Monika Czuryk oraz Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Renata Kochanowicz-Chalicka.

Padło wiele miłych słów, obejrzeliśmy taniec z parasolkami w wykonani przedszkolaków; nie obyło się też bez słodkiej niespodzianki przygotowanej dla dzieci przez Pana Prezydenta. Utworzenie tego specjalnego miejsca możliwe było dzięki staraniom kierownictwa Ośrodka oraz hojności naszej kochanej sponsorki P. Marie Terese Wolfs. Nasza wieloletnia sponsorka po raz kolejny wsparła przedsięwzięcie służące najmłodszym wychowankom, zaangażowała belgijską społeczność w zbiórkę funduszy i przekazała na ten cel 62 tysiące złotych.

Na Placu Zabaw dzieci poprzez ruch i wszelkie aktywności fizyczne będą mogły usprawniać i kształtować funkcje motoryczne, pobudzać aktywność poznawczą, stymulować zmysły oraz nawiązywać relacje społeczne. Najlepszym sposobem rewalidacji dla dzieci jest zabawa, zewnętrzna przyjazna przestrzeń, zapewni bezpieczne warunki radosnej aktywności, aby dzieci miały swobodę, a jednocześnie spędzały czas pożytecznie dla wszechstronnego rozwoju.

Nowoczesne i kolorowe elementy wyposażenia zachęcają do aktywności, stymulują wyobraźnię, stwarzają możliwość zabaw tematycznych oraz interakcji społecznych i komunikacyjnych. W kontrolowanych warunkach, w sposób praktyczny można wdrażać wychowanków do współpracy, stosowania reguł, przestrzegania zasad  i dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

Widok radosnych, zaciekawionych dzieci wywołał w sercach dorosłych wzruszenie i dumę oraz poczucie wdzięczności dla tych wszystkich osób, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia.