Śniadanie wielkanocne w przedszkolu

Z pierwszymi promykami słońca, kiedy przyroda budzi się do życia nadchodzi czas radosnego obchodzenia Świąt Wielkiej Nocy. Są to najbardziej radosne i barwne święta uwielbiane przez wszystkich.

Czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu jak zawsze był bardzo pracowity. Wspólnie przygotowywaliśmy wielkanocne ozdoby i dekoracje, poznawaliśmy wielkanocne tradycje i zwyczaje oraz słuchaliśmy wielkanocnych opowiadań.

W przedświątecznych nastrojach, wśród pięknych dekoracji, oraz suto zastawionych stołów, wszyscy razem zasiedliśmy do uroczystego śniadania. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć wielkanocnych potraw takich jak: żurek z kiełbaską, jajko, szynka, sałatka warzywna i przepyszna babka.

Wszystkim uczestnikom śniadania udzielił się miły, świąteczny nastrój. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje polskie pozostały niezmienne.

 

Na skróty