DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

W naszej szkole jak, co roku został zorganizowany Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 pod tegorocznym hasłem „Bezpieczny Internet dla wszystkich”. W związku z tym odwiedziła Nas sierż. szt. Alicja Tysowska-Prejzner, która poinformowała o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa w sieci, na co zwrócić uwagę logując się na stronę banku oraz do kogo zwrócić się o pomoc w przypadku kiedy ktoś włamie się nam na konto bankowe, społecznościowe typu FB, Messenger.

Ponadto zwróciła uwagę szczególnie starszej młodzieży na ostrożność w sieci dotyczącą wszelkich próśb o pomoc finansową, niestety często jest tak, że przestępcy bazują na naszej dobroci.

Warsztaty nt. bezpieczeństwa w sieci odbyły się w trzech różnych grupach wiekowych, co pozwoliło lepiej zrozumieć omawiane tematy przez dzieci i młodzież. Na zakończenie każdych zajęć odbył się QUIZZ ze zdobytych wiadomości z Wordwallem i Kahootem!

Najlepsze wyniki uzyskane przez uczniów zostały nagrodzone w formie upominków, dyplomów i słodyczy. Bezpieczeństwo to podstawa dająca stabilny rozwój zatem w trosce o bezpieczeństwo w sieci mówimy do zobaczenia za rok.

 

Na skróty