Program dla szkół

Nasza Szkoła Podstawowa uczestniczy w „Programie dla szkół”.

Program dla szkół.jpeg

„Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców.

Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym, które stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności.

 

Warunki udziału: https://www.programdlaszkol.org/program/warunki-udzialu

Ambasadorem „Programu dla szkół” jest postać Chrumasa – animowanego bohatera, który  w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego odżywiania.

Polecamy także rodzicom dzieci biorących udział w programie bajki ekipy Chrumasa – wszystkie sezony: 

https://www.programdlaszkol.org/program/serial-pamietnik-chrumasa

oraz poradniki dla rodziców i nauczycieli:

https://www.programdlaszkol.org/program/broszury-i-poradniki

gdzie zostały przygotowane wskazówki, pomysły i porady realizacji zasad zdrowego żywienia wśród dzieci.

Na skróty