Warsztaty taneczne

Taniec i ruch ma wielką moc, możemy wyrazić nim siebie, polepszyć samoakceptację , zbliża nas do własnych celów i marzeń…

W dalszym ciągu drugiego pobytu w Przemyślu, w godzinach popołudniowych, nasi goście z Ukrainy wzięli udział w warsztatach tanecznych. Zajęcia taneczno- ruchowe były ciekawą formą spędzenia czasu po intensywnym dniu.

W zajęciach brali udział zarówno nasi goście jak i nasi uczniowie z  wychowawcami. Podczas zajęć uczestnicy mogli rozluźnić swoje mięśnie, poddać się rytmom muzyki, doskonalić koordynację, rozwijać umiejętności motoryczne, zrzucić całe napięcie, poznać nowe figury taneczne, a przede wszystkim dobrze się bawić i wspólnie integrować. 

Po intensywnej rozgrzewce, której towarzyszyły nam efekty świetlne zainstalowane na scenie w naszej świetlicy, przyszedł czas na kilka elementów techniki tańca, gdzie każdy miał swój czas, żeby dokładnie przećwiczyć piruet czy  krok chase.

Następnie przeszliśmy do wspólnej nauki energetycznej i wesołej choreografii. Nasi mali i więksi tancerze świetnie sobie dawali rady i mimo wielu powtórzeń nie schodzili z parkietu. Zwieńczeniem zajęć była  relaksacja i rozciąganie do spokojnej, wyciszającej melodii oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Pomimo zakwasów w nogach dnia następnego, był to wspaniały czas, zobaczyliśmy jak wiele mamy wspólnego oraz jak jesteśmy sobie bliscy. Nic nie integruje tak jak wspólna zabawa i taniec.

 

Na skróty