Teatrzyk “Pinokio”

Teatr – to tutaj dzieje się magia. Tu wszystko jest możliwe: zwierzęta mówią ludzkim głosem, kwiaty śpiewają, postaci latają, mrówka jest wielkości słonia... Potrafimy przenieść się w inną rzeczywistość nie używając wehikułu czasu.

Teatr to świat bardzo wyjątkowy. To miejsce, w którym młody człowiek ma szansę nauczyć się wrażliwości, rozwinąć umiejętności komunikacyjne i otworzyć się na nowe doświadczenia. Oczywiście wszystko przy dobrej zabawie, bez której nie ma prawdziwej pasji.

Nasza przygoda z teatrzykiem „Pinokio” to połączenie nauki i zabawy. Podczas spotkań wykonujemy różne ćwiczenia, które pozwalają rozwijać umiejętności aktorskie. Pracujemy nad koncentracją, dykcją, prawidłowym oddechem, mimiką i własnym ciałem. Ćwiczymy pamięć, rozwijamy wyobraźnię, tworzymy sceny, pracujemy nad prozą i wierszem, mierzymy się z improwizacją teatralną.

Praca nad spektaklem oraz możliwość zaprezentowania jej efektów przed publicznością to doskonały środek oddziaływania terapeutycznego. Każdy występ sceniczny związany jest z naturalnym wejściem w nurt życia społecznego, co przyczynia się do procesu integracji, ułatwia nawiązywanie kontaktów interpersonalnych, wpływa na wzrost otwartości, wzajemnej tolerancji, pomocy a przede wszystkim wiary we własne możliwości.

Dzięki naszej pracy i zaangażowaniu uczestniczymy w wielu wspaniałych imprezach, które odbywają się na naszym terenie, jak również mamy przyjemność pokazania efektów naszej pracy szerszemu gronu odbiorców.

 

Na skróty