Kółko kulinarne

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024, wychowawcy Internatu w nowo wyremontowanej kuchni budynku Internatu organizują zajęcia fakultatywne, skierowane do wszystkich wychowanków Ośrodka.

Kółko kulinarne ma na celu pokazania dzieciom i młodzieży, że każdy może nauczyć się gotować i jak ważna jest to umiejętność w życiu człowieka.

Zajęcia mają głównie na celu zainteresowanie sztuką kulinarną .

Tak więc gotujemy, pieczemy, smażymy, a przy tym dobrze się bawimy i miło spędzamy razem czas. Poznajemy zasady gotowania, utrwalamy podstawowe nawyki żywieniowe i higieniczne, doskonalimy umiejętność czytania ze zrozumieniem przepisów kulinarnych, uczymy się nakrywać do stołu oraz podawać jedzenie.

Wykorzystujemy doświadczenia naszych babć, mam, wychowawczyń z Internatu, po to, by przygotowywane przez nas potrawy były smaczne i zdrowe. Ponadto  uczymy się współdziałać w zespole, kulturalnie zachowywać się podczas przyrządzania i spożywania posiłków oraz utrzymywać porządek w miejscu pracy.

Poprzez zabawę kulinarną w kuchni nabywamy doświadczenia, aby w przyszłości samodzielnie i w sposób twórczy przygotowywać posiłki. Dla niektórych to będzie lekcja przetrwania, dla innych poszerzenie zakresu zainteresowań, a dla jeszcze innych, być może wykonywany w przyszłości zawód.

 

 

Na skróty